PsikolojikHaberleri

Pandemi sonrası hangi psikolojik etkiler olur?

Dünyayı yalnızca ekonomik ve sosyal açıdan etkilemekle kalmayıp psikolojik açıdan da büyük etkiler yaratan pandemi, sebep olduğu hastalık ve ölüm korkusu ile dünyanın her yerinden insanları savunmasız bıraktı. Covid-19 sebebiyle birçok kişi hayatını kaybederken birçok kişi hastalık korkusu ile sosyal hayattan kendisini izole etti. Hayatını kaybedenlerin yakınları bir yas sürecine girerken çevredeki diğer insanların bu yas süreçlerinden etkilenmesi ve benzer korkuları yaşamaları kaçınılmaz oldu. Tüm bu zincirleme yaşanan psikolojik süreçlerin etkilerini anlamak ise şimdi ve gelecek için oldukça önemli.

sağlık, tedavi, ilaç, doktor, hastane, cerrahi, ameliyat, hastalık, sağlık hizmetleri, sağlık politikası, sağlık önceliği, sağlık sigortası, sağlık ücreti, sağlık öncesi, sağlık sonrası, sağlık önceliği, sağlık sigortası, sağlık ücreti, sağlık öncesi, sağlık sonrası, sağlık önceliği, sağlık sigortası

1073
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@psikolojikhaber.com.tr

psikolojikhaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları CNNturk firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.